Zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy to miejsce stworzone z myślą o pacjentach, którzy nie wymagają hospitalizacji czy też stałego nadzoru lekarskiego, ale muszą poddawać się długotrwałym zabiegom pielęgnacyjnym. To dla nich stworzony został dom opieki. Jak wygląda pobyt i na jakie zabiegi mogą liczyć osoby decydujące się na pobyt w takiej placówce?

Dobro pacjenta

Prywatne domy opieki na Śląsku to miejsca, gdzie przede wszystkim liczy się dobro oraz godność pacjenta. Szacunek i poszanowanie prywatności to naczelne dewizy, jakimi kieruje się dom opieki w Rybniku. Jednocześnie pacjent może tu liczyć na specjalistyczną opiekę ze strony wykwalifikowanego personelu z wykształceniem pielęgniarskim i całodobową opiekę ze strony wykwalifikowanych pielęgniarzy. To kompleksowa opieka nad osobami starszymi. Rybnik jest jednym z miejsc, gdzie na seniorów i pacjentów wymagających rehabilitacji czeka taka opieka.

Opieka lekarska

Choć zakład pielęgnacyjno opiekuńczy w założeniu nie jest placówką medyczną sensu stricto, to w każdym z nich nad pacjentami czuwają lekarze, którzy mają odpowiednie doświadczenie, jeśli chodzi o medycynę rodzinną. Dzięki temu pacjenci mogą też liczyć na dodatkowe zabiegi i konsultacje w domu opieki Sanus. Radlin to kolejne miejsce, gdzie zlokalizowana została też przychodnia. Radlin dysponuje pokojami 1-3-osobowymi oraz pomieszczeniami do rehabilitacji gdzie wykonywane są masaże, zabiegi krioterapii czy medycyna ziołolecznicza.

Bezpieczeństwo

Szacunek dla pacjenta oraz ich bezpieczeństwo to kluczowe pojęcia, jakimi kieruje się dom opieki. Usługi prowadzone na miejscu są nakierowane na poprawę zdrowia pensjonariuszy oraz na zapewnienie im bezpiecznego pobytu w domu seniora na Śląsku. Dlatego w placówce zlokalizowane są wszelkie niezbędne urządzenia medyczne jak EKG, koncentrator tlenu czy inhalatory. Oczywiście pacjenci mogą liczyć na pełne wyżywienie, które jest specjalnie komponowane pod kątem ich zdrowotnych potrzeb. Dietetyk opracowuje codzienne – 4 posiłki, które przyśpieszają powrót do zdrowia i wspomagają rehabilitacje.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.