Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że praktycznie wszystkie osoby w podeszłym wieku wymagają należytej opieki oraz pielęgnacji. Nie zawsze jednak jest to możliwe w domu rodzinnym – warunki często nie są przyjazne dla starszych osób lub po prostu nie ma im kto zapewnić opieki. W związku z tym w takiej sytuacji warto pomyśleć nad zapisaniem naszego krewnego seniora do domu seniora. Dowiedz się, czy jest to dobre rozwiązanie w każdej sytuacji i z czym trzeba się liczyć, podejmując taką decyzję.

Dom seniora – czego można oczekiwać od takiej placówki?

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że domy seniora dzielą się na publiczne oraz prywatne. Różnią się między innymi wysokością stawek (o tym w następnym akapicie), ale również tym, co oferują. Tak samo jak w przypadku innych placówek tego rodzaju, te prywatne z reguły proponują znacznie więcej udogodnień dla seniora oraz – niekiedy – wyższy poziom opieki. Nie można jednak skreślać placówek publicznych, bowiem te, zwłaszcza w ostatnich latach, nie odstają poziomem jakoś przesadnie. W praktyce każdy dom seniora obecnie spełnia swoje główne zadanie – zapewnia seniorom opiekę, pielęgnację oraz godną starość w towarzystwie osób w podobnej sytuacji życiowej. To jest najważniejsze, czego należy oczekiwać od domu seniora. Ważne jest doświadczenie personelu, standard higieny w budynku oraz inne tego typu kwestie.

Dom seniora w Jastrzębiu Zdrój to świetna okazja, by senior spędził czas w bezpiecznym miejscu

Ile kosztuje dom seniora i czy warto?

Nie można zaprzeczyć, że koszty miesięcznego pobytu w domu seniora potrafią nieco przytłoczyć. Mowa tutaj o co najmniej dwóch tysiącach złotych, a średnio trzech lub czterech. Warto jednak mieć świadomość, że są to pieniądze zainwestowane w komfort oraz poziom życia naszych bliskich, dlatego warto się na to zdecydować. Tym bardziej, że placówki publiczne bardzo często wiążą się ze wsparciem finansowym ze strony gminy lub innych tego rodzaju jednostek urzędowych. Pobyt naszych krewnych w domu seniora, kiedy u nas nie ma dobrych warunków do spędzenia starości, będzie znakomitym pomysłem, przed którym nie warto się wzbraniać. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.