Zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze to miejsca, które często działają przy szpitalach. Znajdują się w nim pacjenci, niejednokrotnie wymagający całodobowej bądź całodziennej opieki. Dlaczego warto korzystać z usług takich miejsc? Podajemy kilka podstawowych powodów.

1. Profesjonalna opieka. Gdy ktoś trafia do placówki pielęgnacyjno-opiekuńczej, to przez cały czas jest pod opieką specjalistów. Pacjenci mają wówczas zapewnioną opiekę i pielęgnację,  a także udzielane są im wszystkie potrzebne dla ich stanu zdrowia świadczenia.

2. Wykwalifikowany personel. Niejednokrotnie samodzielne opiekowanie się osobą chorą bądź niesamodzielną jest trudne albo nawet niemożliwe dla najbliższych pacjenta. Zakłady takie posiadają natomiast wykwalifikowany personel, który zawsze jest przygotowany do leczenia poszpitalnego oraz zachowawczego. 

3. Darmowe pakiety rehabilitacyjne. Coraz więcej zakładów oferuje tego typu pakiety. W praktyce oznaczają one, że opieka lekarska oraz wszelkie zabiegi pielęgnacyjne oraz rehabilitacyjne są darmowe. Klienci płacą jedynie za pobyt i wyżywienie.

4. Pełne bezpieczeństwo. Osoby bliskie często martwią się o to, czy stan zdrowia osoby wymagającej opieki nie ulegnie nagłemu pogorszeniu. Dzięki pobycie takiej osoby w domu seniora, najbliżsi mogą być spokojni, ponieważ pacjent jest pod stałą kontrolą specjalistów.

5. Długoterminowa opieka. Osoby starsze lub chore mogą być przyjęte na dłuższy czas, jeśli takie jest wskazanie lekarza. Dzięki temu przed długi okres przebywają w miejscu w pełni dla nich bezpiecznym oraz korzystnym.

Dom seniora – czy warto? 

Często w naszej głowie pojawia się wahanie: dom opieki – czy warto? Nie chcemy, aby bliska nam osoba (lub my sami) trafiła w niewłaściwe miejsce. Powyżej podaliśmy 5 powodów, dla których warto skorzystać z usług takiej placówki, a także przedstawiliśmy zalety miejsca, jakim jest dom opieki. Jak wygląda pobyt w takim zakładzie? Przykładowo dom seniora Rybnik czy dom seniora Żory zapewniają całodobowe świadczenia medyczne, które obejmują rehabilitację, pielęgnację oraz leczenie. Oprócz tego w takich miejscach obsługa dba o to, aby seniorzy nie nudzili się w wolnym czasie i zapewnia im przyjazne miejsce z panującą w nim rodzinną atmosferą. Dominują w nich spokój oraz ciepło ogniska domowego.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.