Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ludzie w podeszłym wieku wymagają szczególnej opieki i troski. Niestety, nie wszyscy mają możliwość, by takowej doświadczyć w gronie rodzinnym, w związku z czym warto zastanowić się nad zapewnieniem naszym krewnym seniorom należytego komfortu. Co to jest dom seniora? Czy warto się nim zainteresować?

Dom seniora – fakty i mity

Wiele osób utożsamia dom spokojnej starości ze skrajną nędzą oraz paskudnymi warunkami. Ta sytuacja bardzo dawno się zmieniła i obecnie stale się polepsza, zwłaszcza kiedy mowa o prywatnych placówkach, które przypominają niemal luksusowe ośrodki wypoczynkowe. Faktem jest jednak to, że za pobyt w domu seniora trzeba płacić, a niekiedy jest to stawka naprawdę pokaźna. Oscyluje często w granicach około trzech do czterech tysięcy złotych. Warto jednak mieć świadomość, że pieniądze te nie idą na marne – dom seniora zapewnia odpowiednią opiekę oraz komfort osobom w podeszłym wieku, dzięki czemu będą mogli oni żyć na dużo wyższym poziomie, niż na przykład w zaniedbanym mieszkaniu i w samotności.

Pomoc osobom starszym w domu seniora ZPO Sanus

Dom seniora – z czego trzeba zdawać sobie sprawę?

Zanim wyślemy krewnego w podeszłym wieku do domu seniora, musimy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy wybrać placówkę, która będzie zadbana oraz renomowana – warto tutaj bazować na poleceniach znajomych, opiniach w internecie oraz samodzielnym odwiedzeniu danego domu seniora, aby zorientować się nieco w sytuacji, jaka tam panuje. Trzeba także wybrać pomiędzy publiczną a prywatną placówką – oba rozwiązania niosą ze sobą pewne korzyści, które należy rozważyć. Co to tak naprawdę jest dom seniora? Jest to miejsce, w którym osoby w podeszłym wieku mogą godnie spędzić swoją starość, będąc pod nadzorem wykwalifikowanej kadry i w towarzystwie osób w podobnej sytuacji życiowej. 

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.